Fotowoltaika dla biznesu

Inwestycja w odnawialne źródła energii to dobre rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa. Pozwala ona na bycie niezależnym od dostawcy prądu, a co za tym idzie, gwarantuje ona całkowitą samowystarczalność - nie jest wówczas konieczne martwienie się o wzrost cen za energię elektryczną. Instalacja systemów fotowoltaicznych jest również przedsięwzięciem promującym firmę - widoczne panele solarne pokazują, że zależy nam na stanie środowiska i dbaniu o przyrodę.


Fotowoltaika dla firm

Panele solarne to idealne rozwiązanie dla spółek. Oczywiście, trzeba liczyć się z kosztami związanymi z instalacją systemu, jednak należy pamiętać o tym, że często możliwe jest uzyskanie dofinansowania. O zwrot części środków występuje się po założeniu systemu, a korzystając z różnych możliwości dotacji, jest szansa na zwrot nawet 70% poniesionych kosztów! Wielkość dofinansowania zależy od rodzaju zakładanej instalacji, produkowanego przez nią prądu oraz miejsca na mapie Polski.


Systemy fotowoltaiczne dla firm

Czy warto zdecydować się na instalację paneli solarnych na dachu lub trawniku firmy? Oczywiście, że tak! Dzięki możliwości korzystania z własnej energii elektrycznej, spółka uniezależni się od dostawcy i zaoszczędzi fundusze. Mimo, że początkowo konieczne jest wyłożenie większej sumy pieniędzy, należy pamiętać, że możliwe są ogromne możliwości dotacji. Po kilku latach koszt się ‘zwróci’, a wtedy pozyskiwanie energii będzie możliwe niejako za darmo.


Co z nadwyżką energii z paneli solarnych?

Energia wyprodukowana przez system fotowoltaiczny jest przeznaczona do spożytkowania przez firmę. Jeśli jednak okaże się, że w danym miesiącu spółka wykorzystała mniej energii, niż zostało wyprodukowane, możliwe jest ‘odesłanie’ jej z powrotem do sieci. Jednak nie oznacza to, że prąd przepadł! Możliwe jest odebranie 80% tej samej energii w innym miesiącu, kiedy nasze panele solarne nie wyprodukują jej tyle, ile jest potrzebne, by zasilić cały budynek.

Instalacja fotowoltaiki to najlepsze rozwiązanie dla Twojej spółki!