Fotowoltaika dla domu

Co roku wielu z nas z coraz większym przerażeniem patrzy na otrzymywane rachunki za prąd, a prognozy na kolejne lata nie przewidują zbyt dużej szansy na poprawę tego stanu rzeczy. Fotowoltaika dla domu to rozwiązanie, które pozwoli znacząco obniżyć koszty.

 

Najczęściej stosowane instalacje fotowoltaiczne

Na rynku istnieją trzy podstawowe rodzaje systemów fotowoltaicznych, które można bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb klienta:

- Instalacja on-grid – najbardziej powszechny typ montowany w domach, które mają podłączenie do siedzi elektrycznej. Składa się z paneli solarnych, inwentera zmieniającego prąd stały na zmienny, konstrukcji mocującej oraz dwukierunkowego licznika obliczającego ilość wyprodukowanej oraz zużytej energii. Plusem tego rozwiązania jest to, że można odsprzedawać nadwyżki do sieci.

 - Instalacja off-grid - dodatkowym elementem układu są tu akumulatory gromadzące całą energię, przez co nie mamy możliwości odsprzedania wyprodukowanej nadwyżki. Takie autonomiczne konstrukcje fotowoltaiczne buduje się głównie w domach niemających podłączenia do sieci. Na montaż systemów solarnych tego typu często decydują się również osoby chcące całkowicie uniezależnić się od dostaw prądu z sieci.

- Instalacja hybrydowa - połączenie układu on-grid i off-grid wykorzystujące dodatkowe źródło energii elektrycznej, jak np. turbina wiatrowa czy publiczna sieć. W pochmurne dni prąd pobierany jest z sieci, a w słoneczne z naszych własnych paneli.


Zalety i wady domowej fotowoltaiki

Korzyści płynące z założenia własnej mikroelektrowni słonecznej są ogromne. Po pierwsze, znacząco spadają nam opłaty za energię elektryczną. Po drugie, uniezależniamy się od zewnętrznych dostawców, a dodatkowo, w związku ze zmianami w przepisach prawnych, możemy odsprzedawać własną energię do sieci publicznej. Po trzecie, instalując systemy fotowoltaiczne na dachu swojego domu czy na działce redukujemy negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne - troszcząc się w ten sposób o planetę zapewniamy przyszłość dla naszych dzieci i wnuków. Jedynym minusem tego rozwiązania jest dość wysoki koszt montażu instalacji słonecznej, który jednak zwraca się w przeciągu kilu lat. Obecnie możemy również skorzystać z szeregu programów zapewniających wysokie dofinansowanie na budowę przydomowych źródeł energii odnawialnej.

 

Dlaczego akurat MY?

Firma Invest Complex-2 Sp. z o.o. działa na polskim rynku budowlanym od lat. Choć posiadamy ogromne doświadczenie i wiedzę, to nieustannie śledzimy za nowinkami technologicznymi pojawiającymi się na rynku fotowoltaiki. Dzięki temu możemy zaproponować najlepsze rozwiązania dla domu dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Realizujemy projekty małe i duże, a zbudowane przez nas systemy solarne już od lat dają naszym zleceniodawcom prawdziwą niezależność energetyczną.